Jdi na obsah Jdi na menu
 


Těhotenský deníček II

Jsem v osmém týdnu těhotenství, tedy 7+něco. Byla jsem minulý týden na potvrzení srdeční akce, a byla tam! Fakt neuvěřitelné.

 

Jak se cítím: jsem celé dny strašně unavená a mám nevolnosti, ale nezvracela jsem. Taky mám šílené chutě, hlavně na sushi a na chleba s máslem a šunkou, což jsou věci, které jsem roky nejedla. Spím velice trhaně, budím se několikrát za noc a zdají se mi divoké a živé sny. Od tohoto týdne naštěstí už ne hororové. Jak jsem byla v minulém těhotenství při velké chuti na sex, tak teď je to pravý opak, ani ten orgasmus už není takovej jako předtím.

 

 

 

9. a 10. týden Byla jsem na kontrole u gynekologa a řekl mi, že budu brát utrogestan až do 34. týdne, tak jsem myslela, že mě trefí. 

Jak se cítím: 9. týden jsem měla po ránu celkem nevolnosti a po jídle zase strašnou únavu. v 10. týdnu už se to trochu lepší. Chutnají mi hlavně řízky a piju jenom jablečný džus. Taky mi celkem chutná chleba s máslem, šunkou a sýrem. Sním zapečené brambory. Další důkaz, že mi nedělá dobře mléko - bolelo mě břicho po bezlepkové pizze. Spím pořád trhaně, budím se aspoň 20x za noc. Po obědě jsem mrtvá únavou, přijde mi, že mě vyčerpává jídlo. Chodím několikrát týdně na hodinovou procházku. 
 

11. týden 
Jim každy den ke svacinkam toasty z bezlepkoveho chleba. Jinak jim skoro normálně. Moc nemám chuť na rýži. Chutnají mi jablka a mandarinky, řízky, piju pouze jablečný džus. Blbě mi už ani není když se dobře a včas najim. Ale celé dopoledne jsem dost unavená. Spím pořád špatně a zdají se mi noční můry, například že mi krokodýl ukousl nohu. Dávám si vitamíny D, rybí tuk, zinek, selen, chlorelu, kyselinu listovou, vápník a koupila jsem si horcikovy olej.

 

12. týden 

Dostala jsem výsledky testu na glukózu (tedy na cukrovku), měla jsem 5,14 a limit je 5,1, takže jsem měla přes limit a musela jsem na kontrolní test. Držela jsem několik dní dietu a šla znovu na test a měla jsem 4,96...takže nic moc.
Není mi ani moc blbě, ani nejsem unavená.

 

14. týden

Šla jsem na prvotrimestrální screening do Gennetu - byl tam doktor Kulovaný a byl to hrozný zážitek. Naštěstí můj gynekolog mi následující den potvrdil, že vše je v pořádku. Šíjové projasnění bylo 2,3, což je docela dost, ale miminko mělo už 8 cm, což je na horní hranici (asi budu rodit macka). Termín porodu se mi posunul na 30.8.

 

15. týden

Nakoupila jsem nějaké těhotenské oblečení, protože normální kalhoty nosit nemůžu a na sukně je ještě zima. Nic mi není, fakt divný, akorát jsem unavená vždycky po obědě. Mám pocit, že to je tím zvýšeným cukrem. Když si dám ke snídani vajíčka, tak neusnu.

 

16. týden

Stále si chodím lehnout po obědě, díky ba ohu za ten lock down. Roste mi břicho a dnes jsme to oznámili Andrejce. Každý den cvičím těhotenskou jógu a už jsou vidět výsledky.

 

18. týden

Cítím kopání. Nejdřív jsem si nebyla jistá, jestli je to kopání nebo břicho. Ale nejspíš to bude kopání. Také mě překvapilo, že kopání není večer, jako předtím, ale nějak neočekávaně během dne. Spím celou noc, od té doby, co piju těhotenský a spací čaj. Cvičím poctivě každý den.

 

20. týden

Vážím 73 kg a jím jak protržená, měla jsem snad první orgasmus ve spánku - no konečně. Jinak mi krom únavy nic moc není, akorát mám ekzém a svědí mě celé tělo. Chodím spát nejpozději v 10, většinou si jdu lehnout po obědě. Dělá mi moc dobře těhotenský čaj. Byla jsem na týden u rodičů, takže jsem necvičila a jen jedla, asi za 3.

 

21. týden

Přišli mi na to, že mám placentu praevia. A mám tedy zákaz sexu a všeho možného. A k tomu jistý císař. 

 

35. týden

Zjistilo se, že placenta se mi vytáhla, takže všechny zákazy jsou pryč. Akorát je miminko hlavou nahoru, takže jsem obvolala dulu a čínského doktora. Dula mi poradila, že existují zevní hmaty, které dělají někteří doktoři. Doporučila mi doktorku v Příbrami, doktora Dvořáka na Bulovce a ještě někoho v Motole. No samozřejmě všichni mají zrovna dovolenou. Objednala jsem se k nějaké náhradnici do Příbrami až na 37. týden, což je docela pozdě.

 

36. týden

Mám pocit, že miminko je hlavou dolů, protože cítím kopání nad pupíkem a škytání dole. Uvidím teď ve středu, půjdu poprvé do Podolí. Snad nebude císař. 

 

40+1 Vyvolavany porod kvůli nízké váze miminka. Odhad 4 dny předem 2818 g

10:00 nástup na rizikové odd

12:00 vyřízení papírů

13:30 prohlídka doktorem, jsem otevřená na jeden prst, dostanu balónek a tabletu na vyvolani 

15:30 další tableta na vyvolani, po ní začínají slabé kontrakce 

17:30 a 19:30 a 21:30 další tablety, kontrakce už dost silné, po 2-3 minutách 

0:00 sestra zatáhla za balónek a vypadl, jsem otevřená na 4-5 cm, můžu na porodni sál 

1:00 porodni sal, kontrakce pohodové kolem 4-5 min

2:00 propichli plodovou vodu, kontrakce zesilily, postupně je nezvládám 

3:00 stále jen na 5 cm kontrakce šílené, chci to vzdát 

7:00 stále jen na 5 cm, kontrakce už nezvládám, epidural a oxytocin, kontrakce I přes epidural brutální, hlavička nenaleha, kolem 8:30 otevřená jen na 7 cm

9:00 porod