Jdi na obsah Jdi na menu

O klystýru

PROČ PROVÁDĚT KLYSTÝR

V tlustém střevě se může hromadit odpadní materiál, mrtvá buněčná tkáň, hlen, paraziti a toxický odpad. Tyto věci mohou narušit schopnost tlustého střeva vstřebávat vitamíny a minerály. Tento nahromaděný  nepořádek na stěnách tlustého střeva také může brzdit trávicí činnost, což může způsobovat zácpu. Mimo zácpy však může klystýr pomoct i při dalších neduzích. Uvádí se, že očistou tlustého střeva vyčistíme nejen střevo, ale i ostatní orgány, například játra nebo ledviny.

Benefity očisty střev:

1) vyčištění střeva od nánosů, nestrávených zbytků stravy a toxinů - po klystýru se cítíte opravdu lehčí a vnitřně čistší

2) zrychlení a zlepšení trávení, zlepšení vylučování žaludečních šťáv - i ráno po klystýru půjdete na toaletu

3) zlepšení nálady a předcházení depresím - to je pro mě nejlepší a navíc okamžitý benefit

4) odstranění chuti na sladké a vlčího hladu - když mám chuť na něco sladkého, po klystýru mě zaručeně přejde

5) zlepšení pleti nejen na obličeji, ale i na celém těle - bojuji od dětství šupinatou kůží na nohách a po klystýru se vždy rapidně zlepší

Ačkoliv žádný z těchto přínosů nebyl vědecky uznán a ani lékaři nedoporučuji klystýr dělat doma, existuje několik faktů které rozhodně nelze vyvrátit. Ať už řešíte jakýkoliv zdravotní problém Po klystýru vždy se vždy cítíte nabití energii. I kdyby to To byl jediný důvod proč dělat klystýr stojí to za to.

 

 

TLUSTÉ STŘEVO

Je to poslední část trávicího traktu, je dlouhé asi jeden a půl metru a v průměru má 6cm. Nachází se v něm přibližně 70% našeho imunitního systému a proto je péče o něj mimořádně důležitá Ne nadarmo se říká že smrt začíná v tlustém střevě. Je proto jasné že tlusté střevo má v lidském těle důležitou funkci. Ve střevě se nachází střevní mikroflóra která je důležitá Pro zachování zdraví a prevenci onemocnění. Je potřeba se Však oni dobře starat, poškozuje ji nevhodná strava špatný životní styl, různé léky chemikálie a toxiny a především antibiotika. Zbytky potravy a nečistoty v tlustém střevě váží průměrně 3 až 5 kg. 

 

 

HISTORIE KLYSTÝRU A SOUČASNOST

 

I když v současné době nejsou běžnou terapií, klystýry byly populární praxí v celé historii a v mnoha kulturách a zemích. Legenda říká že člověk vynalezl klystýr tak, že viděl volavku jak nabírá do zobáku vodu a pouští si jí do řitního otvoru. Klystýr se prováděl již ve starověkých civilizacích, například ve starověkém Římě a Řecku. Hippokrates uváděl ve svých spisech že tři nejdůležitější věci při nemoci jsou: jídlo, pití a klystýr. Také starověcí Egypťané ho prováděli, Faraon dokonce měl takzvaného hlídače konečníku, což byl speciální sluha, který mu prováděl klystýr. Indiáni si zase vyráběli klysterovací stříkačky vyrobené ze zvířecího močového měchýře a kosti. Klystýry se prováděly ve starověké Indii i Číně. Vlastně neexistuje na světě oblast, kde by lidé neobjevili klystýr. Například v 17 století byly klystýry velice v módě. Byli tak ceněné, že tehdejší panovník Ludvík 14 měl údajně 200 klystýrů v posledním roce svého života, tak moc jim věřil. Později v 19. století se zdraví tlustého střeva stále řešilo, lékaři lidem doporučovali potraviny s vysokým obsahem vlákniny i pravidelné klystýry. Toho využilo spousta značek a začali prodávat různé potraviny léky které odvrátí zácpu a udrží tlusté střevo zdravé.

 

Ve 20. století většina lékařů přestala klystýr a doporučovat a lidé na něj zapomněli. Když někam jdeme, bavíme se se známými klidně o mýdlech, šamponech, kosmetice, ale o klystýrech se nebavíme. Proč? Přijde vám debata o lidském výkalu nechutná? Vždyť podle svojí stolice poznáte i svůj zdravotní stav. Jen málokdo má to štěstí, že se každý den ráno spokojeně vyprázdní a nemá ani zácpu, ani průjem, ani špatnou strukturu stolice. Když máte pejska, každý den ho chválíte za to, jak krásně se venku vykakal. Když se jeden den nevykaká nebo nedejbože dva dny, už panikaříme. Ale když máme zácpu my tak to neřešíme nebo se za to dokonce stydíme. Přitom když se podíváme na statistiky rakoviny tlustého střeva a konečníku, vidíme, že případů stále přibývá. Česká republika se dlouhodobě drží na předních místech v počtech rakovin tlustého střeva. Ročně u nás zemře 3500 lidí na rakovinu tlustého střeva a 7500 jí každoročně onemocní. Když máte domek nebo auto, tak ho vždy myjete nejen zvenku, ale i zevnitř prošmejdíte každý kout. Proč jsi tedy myjete svoje tělo jen na povrchu a ne zevnitř? Česká republika je je velice puritánská, co se týká klystýrů, v jiných zemích se provádí mnohem častěji. Například v USA si klystýr alespoň občas dělá 72 % lidí. V Německu existují ozdraovací kliniky hladovění a klystýru, kam jedete třeba na týden a hladovíte a u toho vám dělají klystýry.

 
 
 
 

Příspěvky

Na co mam sakra alergii??

 Zadna alergie mi tedy nalezena nebyla, ale ja presto mam nekolik problemu, kdyz pominu ekzem, tak me celkem trapi bolave pupinky na tvari. Kdyby si tam jentak byly, tak se s tim smirim, ale oni reaguji. Nekdy jsou a nekdy ne a ja nemuzu za boha prijit na to na co reaguji. Ale nevzdam to. Uz rok testuji alergie na jidlo s tim, abych si po tom roce konecne mohla rict, ze zadnou nemam. Tak proc sakra tyhle problemy. 

 
3. 1. 2014 | | Rubrika: O klystýru | Komentářů: 3

Komplexni vysetreni

 U sve obvodni lekarky jsem si vydupala takove komplexnejsi vysetreni. Konkretne mi dala doporuceni na ultrazvuk a rentgen bricha, ORL, kliniku infekcnich chorob, biopsii, kolonoskopii, ale podminila si to i doporucenim k psychologovi, coz chapu. 

 

 
16. 12. 2013 | | Rubrika: O klystýru | Komentářů: 0

Vypadávání vlasů

 Opět je to zhruba půl roku, kdy mi začaly šíleně vypadávat. Po ránu plný hřeben, večer plný odpad ve sprše, když zametu byt, jsou to chuchvalce. Navíc mám míň než poloviční culík než dřív a začínají mi být vidět kouty L.

 
28. 11. 2013 | | Rubrika: Ostatní problémy | Komentářů: 0

Suchá pokožka a Omega 3

  Jsem si jistá, že jsem celkem dobře pročištěná a taky jím zdravě (90 % vitariánsky) a presto bojuji s ukrutně suchou kůží – na nohách, rukách, břiše a začíná se mi objevovat ekzém. Je teprve listopad a už vylézá, zmetek jeden, i když celý letošní rok jsem zasvětila očistě organismu. Loni se mi ho podařilo eliminovat jen na jedno místo na krku a teď už na začátku zimy mě svědí jak na krku, tak v loketních a podkolenních jamkách.

 
28. 11. 2013 | | Rubrika: Ostatní problémy | Komentářů: 5

Tepperweinova směs

Dosud jsem se odkyselovala jedlou sodou a to asi 3 měsíce každý den. Jenže jsem se dozvěděla, že je to pěkný sajrajt a že se ze sody usazuje v těle sodík, který pak způsobuje zadržování vody v organismu, s čímž mám velký problém.

 
25. 11. 2013 | | Rubrika: O klystýru | Komentářů: 2