Potraviny pro zdravá střeva
Na internetu najdete spousta potravin doporučovaných pro zdravé střevo. Já za sebe doporučuji tyto:
1) Semena pro očistu střev
Lněné semínko
Lněné semínko obsahuje spoustu zdravých složek, je ale velmi ceněné hlavně pro obsah Omega 3 mastných nenasycených kyselin. Také kvůli lignanům, které působí na vyrovnání hladiny estrogenu v těle, např. při menopauze. A za třetí kvůli vláknině, kterou obsahuje jak rozpustnou, tak nerozpustnou.
Má spoustu pozitivních vlastností, ale já ho nejvíc cením kvůli vlivu na trávící trakt - zácpa, poškození střeva, přírodní nenávykové projímadlo, působí i na průjem či zánět střeva, žaludku.
Když sníte lněné semínko, ono v žaludku nabobtná a cítíte se méně hladoví. Nejskvělejší jsou však slupky, které jsou ostré a krásně vyčistí střevo. Když máte problémy se zácpou, dejte si na noc lžíci lněných semínek a ráno uvidíte výsledek. Pokud se výsledek nedostaví, opakujte to každý den a výsledek se jistě dostaví.
Lněné semínko je nejvhodnější konzumovat drcené nebo mleté, jedině pak se z něho vstřebají všechny účinné látky. Případně ho můžete den předem namočit, pak z něho přes noc vznikne jakýsi sliz, který se pak vypije a je blahodárný na zažívací trakt. Při konzumaci lněného semínka je potřeba vždy hodně pít, jelikož nasákne hodně vody. Já beru denně 1-2 lžíce lněného semínka a zapiju sklenicí vody. Mletá nebo drcená semínka je ideální skladovat v mrazáku. Já to dělám tak, že si namelu jednu zavařovací sklenici dopředu a skladuju ji týden nebo dva v lednici než ji spotřebuju, pak si namelu další. Semínka nachvilku pomixuju v mixéru a je to.
Chia semínka
Ostropestřec
Zelené potraviny pro zdraví střeva
Chlorella
Spirulina
Zelený ječmen
Příspěvky
Vitamin E
Synteticky se výrábí jen Alpha-tokoferol
Ale my potřebujeme všechny složky, tedy: E komplex z 8 složek, kde každá složka Ealfa, Ebeta, Egama, Edelta obsahuje tokoferol a tokotrienol.
Antioxidanty
Aby antioxidanty neublížily musí mezi sebou spolupracovat - musí se požívat společně. Síť spolupracujících antioxidantů je: Vitamín E, Vitamín C, Koenzym CoQ10, Kyselina lipoová, Glutation
NAC (N-Acetyl Cystein)
U nás není moc známý a bere se jen jako lék na kašel či zahlenění, ale například v USA ho hojně využívají i na jiné věci. Pomoci by mohl například při otěhotnění. Také by mohl zvyšovat AMH, byly výzkumy na myších, kterým ho podávali. Piju ho teď každý den.
Co beru v práci
já se snad jenom cpu vitamínama a popíjím kvaliní zelený čaj
Umělá výživa: Nutridrink
Je to výživa v nemoci, která obsahuje vitamíny, minerály a další potřebné složky v lehce vstřebatelné podobě. Moje zkušenosti s užíváním Nutridrinku.
Hořčík na deprese
Velké dávky hořčíku na deprese. Myslím že to trochu pomáhá, ale co rozhodně pomáhá je nejíst sladkosti a blbosti a udělat si klystýr.
Jablečný ocet
Toto je moje oblíbená značka jablečného octa. Už jsem zkoušela různé značky, ale tento mi vyhovuje nejvíc. Zatím jsem ho neviděla v žádném supermarketu - jen ve zdravé výživě. Moje zkušenosti s užíváním jablečného octa.
Vymražená voda
neboli ledinková voda neboli voda bez geuteria. odstranění těžké vody, všechno tohle jsou různé názvy pro vymražení vody. Dělá se to proto, abychom z běžné kohoutkové vody odstranili zbytečné sajrajty kolující ve vodovodních trubkách.
Výsledky vyšetření rozboru krve
I když se doktoři snaží všemožně pro smrtelníka znemožnit rozklíčování rozboru krve, dala jsem si tu práci a všechny položky jsem si vyhledala.
Doktorka mi poslala e-mailem výsledky a tím to pro ní hasne, ale já bych ráda věděla jak na tom jsem, když už jsem si nechala ten rozbor udělat. Asi není překvapení, že mi všechno vyšlo vzorově, kromě bílých krvinek (jenže to je důsledek vitariánské stravy)
Denní dávky vitamínů
Vitamin C
se bere s jídlem
Začne se na dávce 1000 mg a každý den se přidává dalších 1000 mg, dokud se nedostaví průjem
Pak se ubere 2000 mg a to je denní dávka
Může to být klidně 10000 mg i 30000 mg i více
Nelze se s ním předávkovat, jelikož nepotřebný vitamin C se vyloučí