Střeva a vyprázdnění
Střeva jsou základním stavebním kamenem imunitního systému a většina nemocí má původ hlavně v nich
Zanesená střeva se většinou projeví na kůži - ekzém, akné - přesně jako u mě
V této rubrice popisuji, co všechno dělám pro to, abych si vyčistila střeva. Jedná se hlavně o Sankhapraksalanu nebo klystýry
Příspěvky
Nejlepší klystýr na světě
Nejlepší, nejhygieničtější, nejjednodušší klystýr. Jeden člověk mi vnukl geniální myšlenku, kterou jsem dotáhla do konce. Vzít irigátor z klysterovacího balonku – bílá násadka.
Nejlepší projímadlo
Kdo už pochopil, že vyprázdnit se 3x za den není průjem (potažmo ostuda), ale cesta ke zdravějšímu životu má z půlky vyhráno. Tělo, které není překyselené, reaguje takto normálně.
Strava se stráví zhruba za 3 hodiny, maso za 5 a může putovat ven. Čas, o který tam je navíc už jenom kvasí a otravuje náš organismus toxiny. Kdo trpí zácpou, nechť si sleduje svůj zdravotní stav ve dnech, kdy navštívil toaletu a kdy ne a zaručuji, že zaznamená rozdíl.
Klystýr s koloidním stříbrem
Koupila jsem si koloidní stříbro, 1 litr za 450 Kč, je to celkem palba, ale zkusit se má vše. Potíráním obličeje jsem žádného valného účinku nedosáhla, dokonce jsem to i pila, ale žádný obrovský výsledek jsem taky nezaznamenala.
Na co je to ale dobré, je klystýr. Je to síla, ale musí se toho dát mnohem víc, než předepisují a taky dá velký problem to udržet kýžených 20 minut, ale stojí to za to. Opravdu. Já jsem si dávala zhruba dva male panáky do 400 ml.
Typy výkalů
Jak má vypadat správná stolice? Existuje správná konzistence, barva a tuhost? Plave nebo neplave?
Jak na zácpu
Zácpa je samozřejmě dlouhodobější problém ve stravovacích návycích. Zácpa znamená obtížné vyprazdňování a tuhou stolici. Různé servery uvádějí, že je přirozené jít na velkou i jen jednou za tři dny, ale pro mě rozhodně ne. Pokud jeden den nejdu, už se cítím nepříjemně, cítím, jak mi toxiny z výkalů ovlivňují náladu. Ideální je chodit každý den, klidně i dvakrát a mít měkkou stolici, která však současně má tvar a nezapáchá. Upravit si stravu a tím i kvalitu vyprazdňování si žádá měsíce disciplínyv ve stravování.
Co ze mě vychází při klystýru?
To co má správně vycházet při klystýru jsem vůbec nikde nanašla informace, můžu se podělit o tom, co vychází ze mě. Četla jsem spoustu diskusí, že téměř každý má v sobě parazity, škrkavky, roupi a bůhví jaký sajrajt a já čekala a čekala, kdy uvidím v záchodové míse prvního červíka nebo něco podobného. Nedočkala jsem se - i když samozřejmě vím, že mnoho z těchto parazitů není viditelné okem. Každou stolici bedlivě sleduji, takže bych si všimla.
Česnekový klystýr
Už jsem zkusila pár druhů klystýrů - jen voda, urinový, citronový, jogurtový a já nevím co ještě. Dnes jsem našla recept na klystýr s česnekem.
Klystýr jogurtem
O klystýru jogurtem jsem nikde nenašla žádné informace, ale prostě jsem ho zkusila. Kvůli dlouho trvajícímu úpornému výtoku a svědění, pálení. Vzhledem k tomu, že u žen je prostředí střev a rozmnožovacích orgánů úzce spojeno, zkusila jsem to. Udělala jsem si jak jogurtový výplach pochvy, tak i klystýr a musím říct, že to skutečně pomohlo. Jogurtový klystrýr mohu doporučit - ale jen bílý a živý jogurt - konkrétně Hollandia. Jsou v něm živé bakterie, které se okamžitě dostanou, tam, kde jsou potřeba - střevo a pochva.
Několik klystýrů za sebou
Rozhodla jsem se, že zkusím aplikovat několik klystýrů za sebou. To znamená napustit tekutinu, vyprázdnit a okamžitě napustit další a takhle klidně 5x za sebou. Čekala jsem že v posledním klystýru vyjde mnoho škodlivin. Každý výsledek jsem podrobně prohlížela a nic zajímavého jsem tam nenašla, jen v posledních dvou plavaly velké bílé kusy hlenu.